MOVIE  CREATOR

                                      DESIGNER

   PROJECTS & EVENTS CREATOR

PERFECT FLESH

PERFECT FLESH

GLAMOUR IS BACK

KENZO

GLAMOUR

Z Wikipedii

 

 

Joanna Krawczykowska - nick artystyczny JOA.

Joanna Krawczykowska a właściwie Joanna Zuzanna Krawczykowska , z domu Sapalska  urodzona 20 października 1974 roku w Poznaniu. To projektant mody , plastyk, wystawiennik, twórca pokazów mody, wernisaży i licznych happeningów i performance, scenograf, scenarzysta i choreograf i wizażysta.

 

Dzieciństwo

Jest jedynym dzieckiem Sylwestra Sapalskiego i śp. Marii Sapalskiej. Wychowana w domu pełnym miłości i wartości. Ma korzenie żydowskie. Talent odziedziczyła po swoim ojcu Sylwestrze Sapalskim, który był jej pierwszym nauczycielem plastyki i rzeźby. W wieku pięciu lat wyrzeźbiła swoją pierwszą figurkę z drewna , konika , którego pomalowała na biało.

 

Malowała od najmłodszych lat setki modelek w różnych strojach. Wychowywana w wartościach wiary chrześcijańskiej i kapitalistycznych. Od najmłodszych lat zainspirowana twórczością Michaela Jacksona, Janet Jackson, modelkami Iman, Tyra Banks, Karen Mulder, projektantami Vivienne Westwood i Thierry Mugler oraz kulturą USA. Należała do zastępu Orląt w ZHR. Jej rodzice zawsze byli jej największymi kibicami , którzy wspierali ją w tym by była artystką i popierali i wspierali Joanny wybór by kształciła się w tym temacie. Teraz również jej mąż Maciej Krawczykowski. Joanna Krawczykowska ( wówczas Sapalska) edukowała się w Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu na kierunku wystawiennictwo w klasie Piotra Wegnera i później w Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu na wydziale moda gdzie jej wykładowcami byli między innymi Maja Stępińska a nauczycielem choreografii Rusłan Curujew. Joanna zdała maturę oraz dyplomy zarówno w liceum jak i akademii. Jej dyplom z malarstwa kończący liceum sztuk plastycznych to tryptyk "Postać i cień" łączący kulturę żydowską i USA, pokazujący postać w trzech różnych konfiguracjach, w tonacji granatu i fresków na murze.

 

Kariera

Właściwie Joanna Krawczykowska zawsze twierdzi , że dorosły świat mody poznała po raz pierwszy gdy brała udział w konkursie w którym otrzymała wyróżnienie organizowanym przez Smirnoff Internatonal Fashion Awards. Konkurs organizowany był w Warszawie w fabryce Norblin i tematem była "Ekstaza Wolności". Joanna wówczas poznała tam min. Krzysztofa Ibisza, Jarka Szado ( który był choreografem Joanny kolekcji i finalnie do pokazu Joanny zastosował podkład muzyczny dzwonów kościelnych , na co Joanna przystała chociaż na wstępnie chciała zastosować muzykę Madonny "Justyfy my love" i później na wielu innych pokazach tej kolekcji stosowała ten podkład muzyczny min w poznańskiej Scenie na Piętrze u Romualda Grząślewicza.)Jarosława Korniluka, który czesał modelki, modelki min. Zosię Ragankiewicz ( wówczas w związku z Krzysztofem Ibiszem) i Dorotę Jakubowską ( która później przez 2-3 miesiące pracowała dla Joanny Krawczykowskiej ( wówczas Sapalskiej) w jej Studio Mody Joanny Sapalskiej.

W 1999 roku Joanna Krawczykowska założyła swoją firmę - Studio Mody Joanny Sapalskiej, agencję modelek i zajmującą się tworzeniem wydarzeń , happeningów i wernisaży i projektowaniem mody która działała aż do 2006 roku.

W 2000 roku Joanna Tworzy pierwszy pokaz z cyklu "Wielcy na Wybiegu" . Jej modelami na wybiegu oprócz tradycyjnych modeli były osoby ze świata kultury i biznesu, VIP:i tak np. Danuta Król, Elżbieta Smorawińska, Danuta Rzepka, Elżbieta Śląska, Aldona Żurek, Jadwiga Kandulska z synową, Joanna Sarapata, Kaja Paschalska, Waldemar Goszcz, Jarosław Jakimowicz, Elżbieta Smorawińska, Ewa Siwicka Grobelna, Halina Olszewska, Ewa Wycichowska i mama Joanny Krawczykowskiej ( wówczas Sapalskiej ) Maria Sapalska ( a właściwie Maria Jolanta Sapalska , wszystkim znana jako Jolanta Sapalska ).

Kolejne pokazy to między innymi : "Playboy pod wodą" gdzie śpiewała Katarzyna Skrzynecka, prowadził wydarzenie Zygmunt Hajzer, Joanna wystawiała kolekcje min. Ewy Minge, Playboy'a, i firmy Atlantic.Studio Mody Joanny Sapalskiej otwierało szereg miejsc, min, Pałac Wąsowo, Pałac w Wolsztynie, Pałac Trawiński, Instytut Spa i Hotel Glamour w Przeźmierowie k.Poznania. Organizowała wernisaże, min, Lavazza, Danuty Król, Macieja Mańkowskiego, min. w hotelu Sheraton ( fundacja Joanny Krawczykowskiej "Polskie Perły" w Warszawie) . Inne wydarzenia to min cykliczne pokazy handlowe w poznańskim centrum Bowling NIKU , w Centrum Mody Alfa oraz w galeriach handlowych.

W 2001 roku Joanna postanawia poszerzyć działalność Studio Mody Joanny Sapalskiej , i do działalności dodaje działalność wydawniczą. Jest wydawca magazynu inspirowanym VOGUE o nazwie Elite Mode Club ( EMC) który działa do 2006 roku. W 2006 roku Joanna otwiera spółkę EMC Vogue sp. z o.o do której nigdy nie włożyła aportem swojego magazynu - wydawnictwa oraz działalności Studio Mody Joanny Sapalskiej. Joanny magazyn EMC współpracował min z BENTLEY, Sheraton, Bugatti, Lamborghini. Dior, Versace i innymi markami , które Joanna przedstawiała w stworzonym przez siebie klubie EMC w 2006 roku zwanym Primo Prodotto inaczej Lansownią . Joanna jest przedstawicielem na Polskę marek Bugatti i Lamborghini , które wystawiała zarówno w magazynie , klubie EMC jak i np pod hotelem Sheraton w Poznaniu. Na pokazach Joanny wydarzeń grali min Dj Snijders oraz Angelo Mike.

W 2009 roku Joanna tworzy performance i happeningi min. "TOKYO" "Joanna Ferrari", Od 2012 roku jest managerem jej męża Macieja Krawczykowskiego - artysta : MAC DEMETRIUSi prowadzi projekt "MY NAME IS JOANNA"( http://www.mynameisjoanna.com)

 

Życie prywatne.

Po nieudanym pierwszym małżeństwie z Juliuszem Korczyńskim ( Juliusz Paweł Korczyński / ślub kościelny 30 wrzesień 1994 r) które zakończyło się po ok 2 lataqch , teraz Joanna jest poraz pierwszy szczęśliwą żoną, matką. 30 grudnia 2011 roku wyszła za mąż za Macieja Krawczykowskiego ( właściwie Maciej Paweł Krawczykowski ). Poraz pierwszy zmieniła nazwisko panieńskie z Sapalska na Krawczykowska - swojego męża i od tej pory jest :Joanna Krawczykowska  a nie Sapalska. Joanna jest matką Maksymiliana Krawczykowskiego, którego urodziła 19 sierpnia 2015 roku w Poznaniu. Jest to syn jej i jej męża Macieja Krawczykowskiego ( artysty  : Mac Demetrius, który ma również korzenie żydowskie tak jak Joanna) . Joanna i Maciej nie mają innych dzieci. Maksymilian Krawczykowski jest pierwszym i jedynym dzieckiem Joanny i również pierwszym i jedynym dzieckiem Macieja Krawczykowskiego. Tereaz Joanna jestr drugi raz w ci ąży a ojcem zostanie poraz drugi jej drugi mąż Maciej Krawczykowski artist nicj  Mac Demetrius.

 

02 marca 2015 roku zmarła mama Joanny Krawczykowskiej śp. Maria Sapalska .


Najnowszy projekt Firmy Macieja Krawczykowskiego ( Mac Demetrius) męża Joanny Krawczykowskiej MJ RECORDS :to SUPERHEROES, w którym bohaterami kolekcji JOA są osoby , które swym życiem zainspirowały Macieja i Joannę, min Michael Jackson i DIDDY . Superbohaterowie są to postacie, które bronią praw człowieka. Maciej i Joanna od wielu lat i tym projektem oraz  kolekcją JOA również walczą o prawa człowieka. Joanna jest projektantem mody, pokazów, natomiast Maciej jest biznesmenem i talenthunterem. Wzajemnie uzupełniają się.

SUPERBOHATEROWIE

MAX (Syn Joianny Krawczykowskiej : Maksymilian Krawczykowski)

DIDDY

JANET JACKSON

CIARA

MELANIA TRUMP

KAREN PENCE

IVANKA TRUMP

NIKKI HALEY

DONALD TRUMP

MIKE PENCE

DMX

SNOOP DOOG

WILL.I. AM

APL DE APP

TABOO

FEREGIE

MISSY ELLIOTT

BENNY BENASSI

RICK ROSS

RIHANNA

KELIS

MAC DEMETRIUS

SYLWESTER SAPALSKI

 

Joanna Krawczykowska

https://www.youtube.com/watch?v=14PgWitIbSk&list=PLXM5xyuC05PJS2qLy79dgU8qu04YaB7CL&index=13

 Content Copyright notice © 2019 MJ RECORDS, its suppliers or licensors. All rights reserved. Contents: Design and implementation:

              Copyright © 1994 - 2019 Joanna Krawczykowska , its suppliers or licensors.  All rights reserved.